Rodzina butów "SPEEDCROSS". Który model w jaki teren?

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli butów terenowych. Jednym z najczęściej przez nas wybieranych jest znany większości biegaczy "Speedcross".  Nie mniej jednak rodzina butów SPEED w ostatnich latach znacznie się rozwinęła i zaczęły się pojawiać wątpliwości, który model buta najlepiej się nadaje na teren i jakie są pomiędzy nimi różnice. 

Poniżej w sposób obrazkowy oraz z krótkimi komentarzami przedsawiam, podział butów.

 

Salomon Speedcross 4 to najczęściej przez nas wybierany but. Idealny na błoto, trawę, śnieg - po prostu w miękki teren. Czym się różni Speedcross 4 od Speedcrossa 3? Pierwszą i najważniejszą zmianą jest bieżnik. W modelu starszym nasz bieżnik zakończony był po bokach w połowie "V", teraz mamy całe "v" dzięki czemu podeszwa się tak mocno nie ściera. Dodatkowo jest nieco inna mieszanka gumy Contctgrip- jest troszkę twardsza, dzięki czemu też nie będzie się aż tak sybko ścierała. 
Więcej o róznicach znajdziecie w magazynie bieganie.pl

     

 

Salomon Speedcross Pro ma przede wszystkim klejoną cholewkę, a nie jak Speedcross 4 szytą, dzięki czemu jest lżejszy. Dodatkowo ma system "Endo Fit" czyli tak zwaną wewnątrzną skarpetę, zapewniającą dodatkową stabilizację stopy w trakcie ruchu. (zdjecie). Wkładtka w środku jest bardziej płaska (nieogumona) dlatego te buty bardziej będą pasowały dla osób, które mają płaskostopie.

   

 

"Młodszy brat" Speedcrossów. Model dość uniwersalny, z mniej agresywnym bieżnikiem i ze zwykłą sznurówką, zamiast Quicklaca. Idealny dla osób, które zaczynają swoją przygdę z biegami trailowymi.

Salomon S-lab Speedcross to jeden z najlżejszych butów. Waży jedyne 280 g. 

 

Salomon S-lab Speed różni się od poprzedniego modelu dropem. Przede wszystkim jest on bardzo niski. W tym modelu mamy 4 mm dropa i obniżoną cholewkę buta.

 

 

 

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie w komentarzach. Osobiście dostaję sporo zapytań odnośnie tych butów, dlatego też stwierdziłam, że forma graficzna będzie doskonałym przedstawieniem tych butów.